Екскурс в історію Матраса

16.04.2018

За наявними даними, здається досить достовірним, що концепція матраца виникла в доісторичні часи. Лежачи на купах листя, соломи і шкур тварин, ранні люди могли спати більш комфортно і більш міцно, ніж вони могли б мати на твердих поверхнях. Оскільки більша кількість людей покинуло кочовий спосіб життя, полюючи за усталеним, аграрним способом життя, почався розвиток примітивної меблів, в тому числі ліжку.


Значною мірою розвиток матраца тісно пов'язане з розвитком ліжка. У багатьох стародавніх суспільствах ліжко вважалася найважливішим предметом у домашньому господарстві. Часто, це забезпечувало центральне місце збору для обіду і розслаблення так само як сну. Протягом століть ліжка стали більш складними для тих, хто міг дозволити собі розкіш. Однак самі матраци залишалися простими і незручними. До початку двадцятого століття вони зазвичай складалися з кускових подушечок, наповнених кінськими волоссям, бавовною або ганчірками. Бідніші люди покладалися на мішки з тканиною, набиті соломою, кукурудзяні качани або інші уламки культур. На додаток до непослідовної фактурі, такі примітивні матраци важко чистити, і вони зазвичай починалися брудними, набитими, як вони були з сільськогосподарськими відходами, які часто потрапляли на подушку або цокали грунт і комах.


Проте, вони запропонували одне конкретне перевага: зроблені будинку з відпущених сільськогосподарських продуктів, вони були дешеві. Навіть в кінці дев'ятнадцятого століття, коли невеликі місцеві виробники почали випускати матраци на комерційній основі, предмети залишалися недорогими, тому що ранні виробники матраців продовжували покладатися на надзвичайно недорогу начинку (як правило, не використовуються залишки тканини, що відкидаються кравцями).


Матраци з стабілізуючими внутрішніми пружинами, які, ймовірно, були одним з найбільш значних досягнень в дизайні матраців, були вперше розроблені в середині 1800-х років. Помістивши набір однорідних пружин всередині шарів оббивки, виробники матраців могли б наситити свій продукт стійкої, еластичною і однорідною текстурою. Однак через те, що так звані пружинні матраци були дорогими у виготовленні, їх купували тільки розкішні суду і готелі, які могли б покрити витрати разом з їх багатими покровителями. Тільки після Першої світової війни матраци пружинних щогл були серійно виготовлені президентом Zalmon Simmons, молодшим, президентом компанії, яка до цього робила ліжка. Незважаючи на те, що Simmons попросив 40 доларів, що більш ніж в два рази перевищувало вартість самого кращого в той час матраца з коня, - для свого матраца в 1926 році, його продукти виявилися настільки зручними, що їх купили мільйони американців.


Щоб зробити потенційних клієнтів більш охоче витраченими на те, що, мабуть, вразило багатьох, як невеликий статок на його пружинному матраці, Simmons сприяв переваг хорошого нічного сну. Ефективність цієї маркетингової стратегії тільки збільшувалася з роками, оскільки подальші дослідження підтвердили, що рясний, високоякісний сон становить фундаментальний компонент хорошого здоров'я. Сучасні матраци покращують комфорт сну декількома способами. По-перше, завдяки різним вдосконаленим конструкцій пружин, сучасні матраци розподіляють вагу тіла по широкій області. Це також допомагає запобігти диференційний знос матраца. Крім того, матраци пропонують поверхні відповідної м'якості і гнучкості, щоб допомогти зберегти хребет в його природному викривленому положенні. Проте, сучасні виробники матраців ретельно уникають надмірно м'яких поверхонь, які можуть спотворити стан хребта, приводячи до дискомфорту або навіть болю.

text_st
button_out_of_stock