Національний Інститут Здоров'я і його програма досліджень здорового сну

16.04.2018

Національний Інститут Здоров'я запускає програму досліджень здорового сну.

Спираючись на наукові завдання, пов'язані з проблемами здорового сну і ризиками їх появи, Національний Інститут Охорони здоров'я, заснований в 2011 році, виробив цілу програму з дослідження порушень сну, яка ідентифікує науково-дослідні можливості стимулювати нові методи профілактики і лікування порушень здорового сну.


З ініціативи дослідників, зокрема, аналізується зв'язок між сном людини і його біологічним годинником або циркадних ритмів, вивчаючи, при цьому, генетичні та екологічні чинники, які могли б вплинути на сон людини, провівши більшу кількість випробувань на поліпшення методів лікування проблем порушення здорового сну .


Ця програма, також, включає можливість проведення нових курсів спільних наукових досліджень.


Останні досягнення і результати в дослідженні здорового сну забезпечили основу для нових досліджень, що, в свою чергу, покращує і розвиває методи лікування даної проблеми.


«Зараз існує дуже значуща можливість проінформувати громадськість про нашу програму, враховуючи поширеність проблем сну і циркадних проблем по всьому світу», - каже Майкл Дж. Тверрі, директор Національного Центру з дослідження порушень сну, який є філією Національного Інституту серцевих захворювань при НИЗ. «Цілі, викладені в нашій програмі, допоможуть привернути увагу до важливих питань ефективності сну і циркадних порушень, які як і раніше залишаються в тіні, а також, про необхідність терапевтичних підходів для них».


Трохи цікавих фактів про сон.

Грунтуючись на проект з дослідження сну Австралійського Національного Інституту:


1. Найдовший період без сну: 18 днів 21 годину і 40 хвилин був зафіксований під час проведення марафону крісло-качалок. У власника рекорду спостерігалися галюцинації, параноя, затуманений зір і невиразна мова, а також, провали в пам'яті і порушення концентрації.


2. Батьки новонародженого, зазвичай, втрачають від 400 до 750 годин сну протягом першого року життя дитини.


3. Всього лише 17 годин безперервного неспання приводить до зниження продуктивності еквівалентної 0,05% рівня алкоголю в крові.


Трохи наукової інформації про сон.


Ген сну «АВСС9»

Згідно з легендою, Наполеон і Леонардо да Вінчі ніколи не потребували більш, ніж в кількох годин сну. Сьогодні, Білл Клінтон і Марта Стюарт хваляться тим, що можуть висипатися, ненадовго заплющивши очі. Кількість сну, в якому потребує кожна людина може коливатися в дуже широких межах, що свідчить, що на тривалість сну впливають багато факторів. Зараз вчені набагато краще визначають, які саме чинники впливають і скільки потрібно спати кожній людині.


Спільне дослідження, на чолі якого два біолога з мюнхенського університету імені Людвіга Максиміліана в Німеччині, ідентифікували ген під назвою АВСС9, який регулює тривалість нашого сну.


Понад 4 000 чоловік з семи європейський країн взяли участь в дослідженні і заповнили невелику анкету про їхні звички сну. Вчені сканували геноми добровольців і шукали варіації, які б відповідали описам, які дали учасники. Люди, які мали дві копії одного варіанта гена АВСС9, зазвичай сплять значно менше, ніж ті, у кого два різних гена АВСС9.

text_st
button_out_of_stock